Dnes je 4.December 2022, meniny má Oldrich, zajtra Barbora

Internet klub 2001

internet-klub_2001

Čo bolo prvoradým cieľom pri organizovaní klubu?

 V prvom rade sme chceli, aby si mládež osvojila základné vedomosti o ovládaní počítača. Vzhľadom na  vysokú nezamestnanosť v regióne vedeli sme, že väčšina mladých rodín si nemôže dovoliť kúpu výpočtovej techniky. Dúfame, že vďaka našej iniciatíve deti z našej obce nezačnú svoje stredoškolské štúdia z horšej pozície, ako ich rovesníci z mestských, lepšie vybavených škôl.

            Samozrejme aj pripojenie sa na internet znamená pre členov klubu veľkú výzvu. Pomocou internetu majú možnosť sa dostať k nespočetným informáciám bez toho, aby trávili vo vedeckých knižniciach niekoľko dlhých dní. Preto nie je prekvapujúce, že aj vysokoškolská mládež z iných obcí využíva  náš počítač na získavanie dôležitých informácií pri vypracovávaní seminárnych prác a tiež aj svojej diplomovej práce.     

            V neposlednom rade je veľmi dôležitá pre nás aj informatizácia kancelárie miestneho obecného úradu. Z dôvodu rozvoja obce je nevyhnutné získavanie aktuálnych informácií k rôznym projektom, veľkú pomoc predstavuje používanie elektronickej pošty pri styku so štátnymi organizáciami, ministerstvami. Vybavovanie finančných záležitostí obce prebieha taktiež pomocou internetbenkingu k spokojnosti našich obchodných partnerov. Samozrejme o prednostiach internetu by sa dalo toho ešte veľa povedať, ale podstatou je, aby sme nezaostali v spoznávaní a používaní nových a moderných vymožeností.

internetklub_2001_2

Aký je záujem o internetové služby?

             Na prvom stretnutí, ktorý viedol Ing. Arnold Matyi a ktoré bolo zabezpečené na vysokej technickej úrovni sa zúčastnilo 62 záujemcov.  Za uplynulé obdobie sa tento počet postupne rozširoval na dnešných 84 záujemcov.

 Aká je metóda organizácie klubu, nakoľko na jednom počítači nemôže pracovať naraz 10 – 20 detí?

                   Samozrejme v súčasnosti s jedným počítačom fungujúci internetklub nespľňa očakávania všetkých záujemcov, ale toto sa vyriešilo predhlasovaním sa záujemcov na konkrétne časové obdobie. Predhlasovanie sa a požičiavanie kľúča od miestnosti vykonáva zamestnankyňa obecného úradu v rámci svojho výkonu práce.

Reklamný panel

Reklamný panel
Reklamný panel
Reklamný panel
Reklamný panel
Reklamný panel
Reklamný panel
Reklamný panel
Reklamný panel
Modernizácia VO v ob ci Ptrukša

Separovaný zber

separovany zber

© 2009 Obec Ptrukša, všetky práva vyhradené.

Created & designed by VJCOM. Sponzored by MAtrix