Obec Ptrukša


2022. December 4., Ferenc névnapja, holnap Borbála, Barbara névnapja

Spoločnosť Nafta uvažuje nad výstavbou plynového zásobníka v lokalite obce Ptrukša

Svoj podzemný zásobník zemného plynu by mohlo mať onedlho aj východné Slovensko. Doteraz sa spoliehala naša krajina iba na plynové zásobníky, ktorú sú na Záhorí. Spoločnosť Nafta, a.s., ktorá prevádzkuje zásobníky na Záhorí sa rozhoduje, či nepôjde do stavby nového plynového zásobníka vo Východoslovenskej nížine v lokalite obce Ptrukša, kde sa niekedy plyn ťažil.

venergetike.sk

Bővebben: Spoločnosť Nafta uvažuje nad výstavbou plynového zásobníka v lokalite obce Ptrukša

 

A SZEMÉTTELEPBŐL PIHENŐZÓNÁT varázsoltak Szirénfalván

SZIRÉNFALVA – Az ung-vidéki Szirénfalva azon kisközségek egyike, melynek lakói nem kényszerülnek arra, hogy a relaxáló kikapcsolódásért tízkilométereket utazzanak. Ugyanis a falu közepén fekszik az az egykor szeméttelepként szolgált terület, ahol tíz évvel ezelőtt szemet gyönyörködtető és nyugalmat árasztó halastavakat (merthogy többb ilyen van) hoztak létre, ahol a falu lakói horgászhatnak, vizibiciklizhetnek, csónakázhatnak.

FENET

 

Ptrukša chce na slovenskoukrajinské pohraničie prilákať turistov

Ptrukša Obec ležiaca v blízkosti ukrajinskej hranice a Chránenej krajinnej oblasti Latorica bola doteraz známa rybolovom, vzácnymi rastlinami, poľnohospodárstvom, ako aj vysokou mierou nezamestnanosti. Napriek tomu starosta obce Alexander Takács prišiel s odvážnym nápadom ...

 korzar.sme.sk

 

RARITA: Člnkujú sa priamo v obci

Obec Ptrukša s vyše 500 obyvateľmi má raritu, ktorú jej závidia viaceré okolité obce. V strede dediny majú rybník, na ktorom môžu pohodlne relaxovať len pár metrov od svojich rodinných domov. Na mieste, kde dnes stojí rybník, pritom ešte pred piatimi rokmi bola bažina, kde viacerí dedinčania zvážali zelený odpad.

korzar.sme.sk

 

SZIRÉNFALVA: eldugottan is lendületben

Innen már nem vezet tovább út, Szirénfalvára csak bemenni lehet, meg aztán visszafordulni. Átutazni nem.
Nem ismernék rá a falura, pedig gimnazistaként párszor megfordultam erre. Bár nagyobb sokkal nem lett, de kicsinosodott. Takarosak a házak, szépen rendezettek az utcák. A kellemes időben a tó környéke meg szinte csalogat.

Vasárnap.sk

 

Festival menšín prilákal stovky návštevníkov

V obci Ptrukša v Michalovskom okrese sa cez víkend uskutočnil v poradí už šiesty ročník prestížneho Festivalu národnostných menšín s názvom Sirén. O dobrú náladu a priateľskú atmosféru sa postarala vyše stovka účinkujúcich a tisícka návštevníkov zo Slovenska, Maďarska a Ukrajiny.

korzar.sme.sk

 

 

Reklámtábla

Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Modernizácia VO v ob ci Ptrukša

Szelektív hulladékgyűjtés

separovany_zber

© 2009 Obec Ptrukša, všetky práva vyhradené.

Created & designed by VJCOM. Sponzored by MAtrix